محافظ تشک ضد آب همانطور که میدانیم استفاده از محافظ تشک باعث افزایش طول عمر تشک ما خواهد شد.

یکی دیگر از دلایل استفاده محافظهای ضد آب در تشک های خوشخواب، جلوگیری از نفوذ مایعات و تولید کپک ها در سطح پارچه و حتی سطوح پایین تر تشک میباشد.

حال جالب است بدانید تکنولوژی استفاده شده در محافظ تشک دروم، باعث شده تا گردش هوا در تمام سطوح آن جریان یابد تا باعث تعریق نشود.

آنچه که از یک محافط تشک در تشک های خوشخواب انتظار میرود

آنچه که از یک محافط تشک در تشک های خوشخواب انتظار میرود آنتی باکتریال بودن و ضد حساسیت یودن آن میباشد که محافظهای تشک ضد آب دروم آن را به شما هدیه کرده است.

محافظ تشک به دلیل استفاده از پارچه لمینت شده‌، علاوه بر حفظ شکل ظاهری تشک، از نفوذ آب و هرگونه مایعات به سطح تشک جلوگیری می‌کند.

نکته اصلی قابلیت شستشوی محافظ است که معمولا محافظ تشک را می‌توان با آب دمای پایین به راحتی شست

حفاظت از تشک

اگر چه سطح از یک تشک را می توان با یک جارو برقی تمیز، اما به طور کامل حذف لکه ها از تشک های استاندارد بسیار دشوار است 

تشک نیز مستعد ابتلا به بسیاری از آلاینده های دیگر می باشد.ساده ترین شکل از یک محافظ تشک یک ورق نصب شده به آرامی توخالی است. 

آن را به حداقل محافظت در برابر مایعات و حفاظت کمی و یا بدون از آلرژن گرد و غبار کنه فراهم می کند.

محافظ تشک ضد آب علاوه بر پارچه های طبیعی متعارف اشکال جدیدی از محافظ مصنوعی  در طول سال از جمله فوم حافظه و پارچه فضا ظاهر شد.

پارچه لمینت نوعی پارچه است که مقاوم بوده و خاصیت ضد آب دارد. از پارچه لمینت برای ساختن سایبان ها استفاده می شود. در توضیحی کامل تر می توان گفت که لمینت نوعی لایه محافظ است که از آن که به هدف جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل، روی پارچه ها استفاده می شود. پارچه های لمینت با انواع متفاوتی از لمینت، مانند مواد PP/PE  BOPP، لمینت فوم و… ساخته شوند.

کاربرد پارچه های لمینت شده

پارچه های لمینتی که جزو پارچه های ضد آب و خاص هستند، کاربرد روزانه ندارند و برای موارد خاص به کار می روند.

یکی از زمینه های استفاده این پارچه های ضد آب، ساخت لوازمی مانند: تشک، بالش، پد بهداشتی، کیسه خواب، سفره، پرده های دوش، روکش مبلمان و بسیاری از اجسام دیگر استفاده می شود.

این پارچه ها با توجه به مقاومت بالا و خاص و ویژگی های منحصر به فرد، در زمینه های مختلف دیگری نیز کاربرد دارند. از جمله این کاربرد ها می توان مواردی همچون پوشش سقف، در سایبان به عنوان کاور، ساخت انواع کیف، لوازم یک بار مصرف پزشکی، صنعت کشاورزی و هر بخشی که نیاز به پارچه مقاوم و ضد آب هست نام برده می شود.

همچنین از پارچه های لمینت برای تولید لباس های محافظ فرد در برابر آب و هوا استفاده می شود . این لباس ها که بیشتر برای فصول سرد سال و یا ورزش ها کاربرد دارند می توان موارد بارانی، کت زمستانی، لباس اسکی و از این قبیل را نام برد.

قیمت پارچه های لمینت با توجه به کیفیت و مراحل ساخت متفاوت است و بسته به نوع و کاربردی که قرار است داشته باشد در رنگ های مختلف و عرض های متفاوت تولید می گردد.

در این مقاله تاحد توان تلاش کردیم درخصوص پارچه های لمینت توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهیم. این نوع پارچه ها در حال حاضر در کارخانه ها تولید می شوند، هرچند که برای تولید آنها به مراحل و شرایط خاص احتیاج است.

فرآیند تولید این پارچه ها بدین صورت است؛ یک پوشش نازک با خاصیت ضد آب به پارچه اضافه می شود. این لایه دارای خاصیت ضد آب و مقاوم بوده که در لایه پشتی پارچه به کار گرفته می شود. این روزها از پارچه های لمینت شده به دلیل کیفیت و مقاومت بالا در مکان های ویژه که نیاز به پارچه ای مقاوم است، استفاده های زیادی به عمل می آید. از جمله کاربردهای این پارچه می توان به سایبان، کیف، رو مبلی و… اشاره داشت.

با این حال اگر سوالی در خصوص پارچه لمینت ذهن شما را به خود مشغول کرده، توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و متخصصان ما در فروشگاه پارچه MRA از طریق صفحه تماس با ما ارتباط برقرار کنید. آنها میتوانند راهنمایی های کامل و دقیقی را برای خرید این پارچه در اختیار شما قرار دهند.