تشک سفت-نرم  امروزه کمر درد درد شایعی بین مردم می باشد.

و افراد کمی وجود دارند که این درد را تجربه نکرده باشند. تحقیقات نشان می دهد که 80 درصد ساکنین دنیای صنعتی امروز، دوره ای از عمرشان که معمولا سنی بین 40 تا 60 سالگی بوده است را با درد کمر گذرانده اند.

با توجه به این که مشتریان بسیاری به تشک دروم مراجعه کرده اند که با این درد مواجه شده بودند تصمیم گرفتیم در راستای مقالات قبلی و برای تاکید بیشتر، توضیحات تکمیلی در ارتباط با این درد و نحوه انتخاب سفتی مناسب تشک ارائه کنیم.

تشک نرم :

در صورتی که بر روی یک تشک خیلی نرم دراز بکشید، داخل تشک فرو خواهید رفت و ستون فقرات شما در موقعیت غیر طبیعی قرار خواهد گرفت.

با خوابیدن بر روی این تشک بدن شما آزادی کمتری برای حرکت داشته و همچنین منجر به عرق کردن شما خواهد شد.

در صورتی که روی این تشک باشید ماهیچه های شما به طور مداوم در حال فعالیت خواهند بود تا بدن شما را در وضعیت ثابت و ایمن نگه دارند.

به علت فعالیت ماهیچه ها در تمام طول شب، در ابتدای صبح شما احساس خستگی خواهید کرد و در صورتی که درد کمر داشته باشید.

به علت قرار نگرفتن ستون فقرات در راستای استاندارد، ممکن است در ابتدای صبح درد بیشتری را احساس کنید.

تشک سفت :

در صورتی که یک تشک بسیار سفت باشد ستون فقرات شما مجددا در وضعیت استراحت قرار نمی گیرد.

با این تشک تنها شانه ها و لگن شما بر روی تشک قرار گرفته و ستون فقرات به علت حالت S شکلی که دارد بر روی تشک قرار نمی گیرد.

تشک به نسبت تشک نرم حرکت شما راحت تر خواهد بود ولی فشار بسیاری به برخی نقاط بدن شما (لگن و شانه ها) وارد می شود.

کمردرد یا به صورت کلی دردهای ستون فقرات جز اصلی ترین و شایع ترین مواردی است که افراد برای آن ها به پزشک مراجعه می کنند یا توانایی کار کردن و فعالیت های روزانه خود را از دست می دهند. به صورت کلی دردهای ستون فقرات از موارد اصلی دردهای ناتوان کننده در سراسر جهان می باشد.

تمامی افراد در دنیا حداقل یک بار در طول زندگی شان کمردرد را تجربه کرده اند. خوشبختانه در اکثر موارد راهکار های مفیدی برای تسکین دردهای ستون فقرات و کمردرد یا حتی پیشگیری از آن ها وجود دارد. در بسیاری از موارد می توان با مراقبت های خانگی و رعایت مواردی ساده آثار درد را از بین برد.

در مواردی که دردها ادامه دار هستند و پیشگیری ها پاسخ گو نبوده اند، شاید بتوان با چند هفته مراقبت و مصرف دارو ها درد و علائم آن را بهبود بخشید. در موارد اندکی نیز ممکن است کمردردها به عمل جراحی و فرایند های پیچیده تر نیاز داشته باشند که این موارد محدود می باشند.

علائم و نشانه های کمردرد و دردهای ستون فقرات

تشک سفت-نرم

کمردرد نیز مانند سایر مشکلات و دردهای جسمانی با علائم و نشانه هایی همراه است که در تشخیص آن نقش دارند. از جمله این علائم و نشانه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دردهای شدید عضلانی، دردهایی که در بخش های مختلف عضلات احساس می شوند و با دردهای ستون فقرات در ارتباط می باشند
  • دردهایی که به صورت تیر کشیدن و ضربانی در کمر و ستون فقرات احساس می شوند
  • درد ادامه داری که از کمر تا نوک پا کشیده شده و ادامه می یابد
  • دردهایی که خم شدن، بلند کردن وسیله ها، ایستادن یا راه رفتن بدتر می شود
  • دردهای ادامه داری که با لم دادن و به پشت خوابیدن بهتر می شوند

تشک سفت-نرم