سایزهای مختلف تشک بر اساس یکسری استاندارد معرفی شده اند که تشک دروم مفتخر است تمامی سایزهای استاندارد زیر را در سبد خرید شما عزیزان قرار دهد:

تشک یکنفره سایز 200*90 (Twin) 

بطور کلی اندازه Twin مناسب جهت یک کودک و یا یک فرد بالغ با اندام متوسط میباشد.در صورتیکه فرد دارای اندام بزرگ و یا تمایل به خواب با فرزندتان میباشید اندازه Twin-XL مناسب تر بوده که در ادامه معرفی میگردد.

 

تشک یکنفره سایز 200*120 (Twin-XL)  

این اندازه مناسب جهت افراد با اندام بزرگ و یا افرادی که قصد همراهی نمودن فرزندان خود در هنگام خواب هستند مناسب میباشد. اندازه Twin-XL به افراد فضای بیشتری را جهت خواب میدهد ولی علاوه بر این موارد فضای اتاقی که تخت قرار است در آن مکان قرار بگیرد و همچنین تهیه کالای خواب باید در انتخاب نهایی شما مورد توجه قرار بگیرد.

اندازه استاندارد جهت تولید کالای خواب یکنفره Twin میباشد و طبیعتا برای خرید محصولات آماده جهت  سایز Twin-XL دارای تنوع و حق انتخاب کمتری میباشید و همینطور آویز لحاف یکنفره معمولی جهت این سایز تشک مقداری کمتر از تشک های Twin میباشد که البته لحاف های سایز سوپر برای اینگونه تخت ها در نظر گرفته شده اند.

 

تشک سایز 200*140 (Full)

Full size سایز مرسوم جهت تخت یک نفره بوده ولی برخی افراد جهت استفاده دو نفره که در خانه و اتاق خوابشان فاقد فضای زیادی هستند،میباشد.  همچنین جهت انتخاب کالای خواب این سایز سایز استانداردی نمیباشد و در انتخاب محصول مورد نظر خود دارای تنوع کالایی کمتری میباشید..  بطور کلی تشک های دونفره سایز Queen  که در ادامه به آن میپردازیم دارای محبوبیت بیشتری هستند.

 

تشک دونفره سایز 200*160 (Queen)   

Queen Size محبوبترین و پر فروش ترین اندازه تشک در بین تخت های دونفره میباشد که فضای 80 سانتی متری را برای هر نفر در این اندازه تشک در بر خواهد داشت. همچنین سایز های استاندارد تولید کالای خواب برای این اندازه ، دارای تنوع زیاد و حق انتخاب های فراوان میباشد و تولید بصورت استاندارد بر مبنای هر دو سایز 200*160 و 200*180 میباشد.

بطور کلی با توجه به فضای مورد نیاز در اتاق خواب و راحتی در خواب ایده آل ترین اندازه تخت و تشک سایز Queen میباشد.

 

تشک دونفره سایز200*180 (King)   

King Size بزرگترین اندازه تشک های استاندارد تولیدی میباشد که این تشک فضای معادل 90 سانتی متر را برای هر فرد در بر خواهد داشت. این اندازه تشک مناسب جهت افرادی که نیاز به فضای زیادی برای خواب دارند و دارای جا به جایی های زیاد در خواب هستند و همچنین افرادی که کودک خود را در هنگام خواب قصد دارند در کنار خود داشته باشند مناسب میباشد.

نکته قابل توجه در هنگام انتخاب این تشک ایسنت که  فضای در بر گرفته شده اتاق خواب جهت این اندازه تشک زیاد میباشد و به همین شکل کالای خواب استاندارد جهت این اندازه تشک تولید میگردد.

سایزهای مختلف تشک