مموری فوم در سال 1966 طبق قراردادی توسط مرکز تحقیقات آمس ناسا برای بهبود ایمنی کوسن های هواپیما ساخته شد. مموری فوم حساس به دما می‎باشد. فوم دارای یک ساختار جامد سلولی است که با فشار بر روی آن پایین رفته ، اما به آرامی به شکل اصلی خود باز می گردد.

بعداً تجاری سازی این فوم از وسایل پزشکی مانند پد های میز اشعه ایکس و تجهیزات ورزشی مانند آسترهای کلاه ایمنی آمریکایی و کانادایی استفاده شد.

هنگامی که ناسا در اوایل دهه 1980 مموری فوم را به حوزه عمومی معرفی کرد، Foordala World Foams یکی از معدود شرکتهایی بود که مایل به کار با فوم بود ، و روند تولید آن بسیار دشوار بود ولی با این حال محصول آنها در سال 1991 ، توسط “Tempur-Pedic تشک سوئدی” به تشک، Tempur World منجر شد.

مموری فوم متعاقباً در لوازم پزشکی مورد استفاده قرار گرفت. به عنوان مثال ، در مواردی مورد استفاده قرار می گرفت كه بیمار برای مدت زمان بیماری ملزم به استفاده از تشك سفت بود. فشار برخی از نواحی بدن آنها جریان خون به منطقه را مختل می کرد. تشک های مموری فوم باعث کاهش چشمگیر چنین حوادثی می شوند. همچنین ادعا شده است که مموری فوم شدت درد ناشی از فیبرومیالژیا (  یک سندرم درد اسکلتی-عضلانی مزمن است که با درد در سطح گسترده، نقاط حساس، خستگی و اختلال خواب مشخص می‌شود ) را کاهش می دهد.

مموری فوم در ابتدا برای استفاده بسیار گران بود ، اما به مرور با وجود تولیدکنندگان بیشتر، ارزان تر شد. متداول ترین کاربردهای داخلی آن تشک ، بالش ، کفش و پتو است. این  فوم دارای مصارف پزشکی مانند بالشتک های صندلی ویلچر ، بالش های تختخوابی بیمارستانی و بالشتک برای افرادی که دارای درد طولانی مدت یا مشکلات حرکتی هستند. به عنوان مثال ، یک بالش گردن  مموری فوم ممکن است درد مزمن گردن را کاهش دهد. خواص نگهدارنده آن در گرما ممکن است به برخی از مبتلایان به درد را کمک کند تا درد را کاهش دهد.

 

تشک دروم مفتخر است با استفاده از این تکنولوژی در برخی از محصولات خود، نیاز شما عزیزان را در رابطه با تشک های فوم مموری  مرتفع نماید.

خواب و رویایی شیرین با محصولات کالای خواب دروم